0224 451 13 13
BLOG ARŞİV
Sorulara Cevap

Soru: Hocam Merhaba 7 aylik bi bebeğim var sunetli olarak doğdu pipi de 2 delik mevcut çıksın normal yapması gereken yerden yapmıyor operasyon geçirmesi gerekiyor fakat yaş aralığı kaç olmalı bu ayda olabilirmi bizi ne gibi şeyler bekliyor.15 sene önce sizi tanıma fırsatım olmuştu o zamanlar bi bebeğim daha vardi gastroozefaginal reflü vardı o yüzden yatti yorduk hastanede o zamandan bu zamana isminiz en iyiler arasında kalmış aklımda

Cevap: Bahsedilen rahatsızlığa Hipospadias diyoruz. Bunlar için en ideal ameliyat zamanı 6-12 aylar arasıdır.

 

Soru: Iyi gunler hocam ben 9 yasindayken uretra kopmasi nedeniyle operasyon gecirmistim ve operasyonu siz yapmistiniz su an 25 yasindayim ve internetten arastirdigima gore uretra darligina ait semptomlara benzeyen sıkıntılarım var yeni baslayan bir durum degil ama bu aralar fazla rahatsiz etmeye basladi ve domtora gitmeye de utanıyorum bu konuda izleyebilecegim bi yol varsa yardimci olabilir misiniz.

Cevap:  Üretra kopmasını onarsak da uzun süreli takibi önemlidir. 18 yaşını doldurduğunuz için Üroloji uzmanından yardım almalısınız.

 

Soru: merhaba hocam 3,5 yaşında oğlumun testisi kasıklarında ne yapmalıyız.teşekkürler.

Cevap; Bir erkek çocuğunun testisleri torbasında değilse operasyonla torbasına getirilmelidir. 6-12 aylar arası ameliyat için en uygun zamandır. 3.5 yaşındaki hastanın gecikmeden tekrar muayenesi yapılıp testisi yerinde  değilse gecikmeden ameliyatı yapılmalıdır.